Producenci

Strefa wiedzy

Plastry borowinowe

 

 

 

Jak stosować plastry borowinowe w domu? 

 

Instrukcja krok po kroku. 

Borowina to bardzo cenny surowiec naturalny wykorzystywany w leczeniu wielu chorób. Zabiegi z użyciem plastrów borowinowych zmniejszają ból i stany zapalne, a także pozytywnie wpływają na kondycję naszej skóry. Plastry borowinowe z powodzeniem można stosować również  w domu. Dowiedz się z naszego  poradnika jak prawidłowo  stosować plastry krok po kroku ! 

Krok 1 - Przygotowanie plastra borowinowego. 

Pojedynczy plaster zapakowany jest w folię ochronną. Plaster zanurzamy w ciepłej wodzie na 15 min i ogrzewamy do temp około 40 stopni. Pamiętajmy aby nie podgrzewać torfu do temp. powyżej 60  stopni gdyż straci on swoje cenne właściwości lecznicze. Nie należy podgrzewać borowiny w mikrofali lub piekarniku. 

Krok 2 - Aplikacja borowiny na bolące miejsce. 

Należy odciąć krótsze boki opakowania i przeciąć  folię wzdłuż środka. Przed nałożeniem plastra należy sprawdzić czy  temperatura borowiny jest odpowiednia i czy  plaster nie jest zbyt gorący. gdyż każdy z nas ma inną tolerancję na ciepło a  torf oddaje swoje ciepło  bardzo wolno. Następnie nałożyć plaster na chorą okolicę ciała odkrytą powierzchnią borowiny (nie usuwać folii). Jeśli dolegliwości dotyczą całego kręgosłupa można wtedy położyć kilka plastrów na cały jego odcinek  np. 2 lub 3. Borowina ma właściwości rozgrzewające  i podczas zabiegu dochodzi do silnego przegrzania tkanek dlatego nie aplikuje się jej  w okolice serca oraz głowy.  

Krok 3 - Czas trwania zabiegu.  

Nałożony na ciało  plaster borowinowy pozostawiamy na chorym miejscu  około 20 min. Ciało przykrywamy kocem dla lepszego działania terapeutycznego. Po zabiegu w domu należy odpoczywać, najlepiej leżeć. Skutkiem silnego przegrzania skóry mogą być obrzęki co zdarza się niezwykle rzadko.  wówczas należy przerwać zabiegi i zastosować zimne okłady.  

Krok 4 - Usuwanie borowiny po zabiegu. 

Po usunięciu plastra  nie zmywamy od razu pozostałej na skórze borowiny. Pa zabiegu  warto zaplanować około 30 min. odpoczynek. W tym czasie pozwalamy borowinie się wchłonąć. Całe ciało przykrywamy wtedy kocem i pozwalamy sobie na pełny relaks.  

Jak często stosować plastry borowinowe? 

W przypadku dolegliwości bólowych najlepiej zaplanować serię  10 -15 zabiegów. Wykonujemy wtedy 1 zabieg dziennie. W przypadku osób z poważnymi   schorzeniami np. kardiologicznymi , stosowanie plastrów borowinowych najlepiej skonsultować z lekarzem pierwszego kontaktu.

Zużytej borowiny nie wyrzucamy do kanalizacji!!

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl